Dudak Dolgusu Fiyatları

Yayınlanma Tarihi: 11 Ekim 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Daha güzel ve alımlı gözükmenin pek çok yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan birisi de dudak dolgusu yaptırmaktır. Piyasa araştırma yaptığımızda dudak dolgusu fiyatları 2017 yılında uygun seviyelerdedir. Dolgun dudaklara sahip olmak kadınların ortak amaçları arasındadır. Dudak dolgusu ile ilgili farklı yöntemler de mevcuttur. Geçici ve kalıcı dudak dolgusu, kalıcı dudak implantı olmak üzere farklı yöntemler uygulanmaktadır. Dudak estetiğinin temelinde dudak dolgusu yatmaktadır.

  • Geçici Dudak Dolgusu: Günümüzde en sık tercih edilen yöntemdir. Yapılan dudak estetiklerinin %90’ı bu yöntemle yapılmaktadır. Bu işlem sayesinde dudaklar geçici olarak dolgunlaştırılmaktadır. Genel olarak kalıcı dudak dolgusu fiyatları karşısında geçici dudak dolgusu fiyatlara daha uygun seviyede olabilmektedir. Geçici dudak dolgusu yöntemi ile yapılan estetik işlemlerin belli bir kullanım süresi bulunmaktadır. Buna göre ortalama 12 ay kullanılabilmektedir. Uzmanlara göre kalıcı dudak dolgusu yerine geçici dudak dolgusu tercih edilmelidir. Sağlık açısından da en doğru olan yöntemdir. İçerisinde hyaluronik asit içermektedir. Vücut içerisinde bulunan gençlik maddesidir. Dudağın aşırı hareketli olması ve kas içermesi bakımından özel tasarlanmış dolguların tercih edilmesi gerekmektedir.

  • Kalıcı Dudak Dolgusu: Dolgun bir dudağa sahip olarak daha çekici hale gelmek isteyenlerin çoğu geçici dudak dolgusunu tercih eder demiştik. Ancak, bazı hastalar kalıcı dudak dolgusu talep edebilmektedir. Bu durumda da silikon çözümler uygulanmaktadır. Bölgesel olarak fiyatlar değişebilmektedir. İstanbul’da dudak dolgusu fiyatları izmir bölgesine göre değişebilmektedir. Fiyatlar tercih edilen estetik ve sağlık meerkezine göre de değişebilmektedir. Bunun yanında geçici ya da kalıcı uygulama durumuna göre de farklılık gösterebilmektedir. Kalıcı olarak yapılan dudak dolguları sağlık açısından faydalı değildir. İçerisinde pek çok risk barındırmaktadır. Özellikle yüz ve dudak bölgesi için zararlıdır. Kullanım olarak tavsiye edilmemektedir. İlerleyen zamanlarda hastalarda ciddi sıkıntılar ortaya çıkabilmektedir. Kalıcı dudak dolgusu ameliyat ile yapılabilmektedir.

Dudak Dolgusu Fiyatları 1

  • Kalıcı Dudak İmplantı: Kalıcı ve dolgun bir dudağa sahip olma arzusu bazı kadınları kalıcı dudak implantı uygulamasına yöneltebilmektedir. Bu durum permalip yöntemi ile çözülmektedir. Yukarıda da ifade etmiştik. Bu yöntemde hyaluronik asit tekniği uygulanmaktadır. Genel olarak hyaluronik aist dudak dolgusu fiyatları diğer dolgu türlerine göre çok daha fazladır. Ciddi ve kalıcı bir estetik operasyon sonunda yapılabilmektedir. Bu bağlamda da ömür boyu kalıcı olma özelliği ortaya çıkmaktadır. Bozulma, aşınma, kopma gibi durumlar ortaya çıkmamaktadır. Yumuşan ve dudağa uygun bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu işlem lokal anestezi yöntemi altında yapılmaktadır. Dudak uyuşturulur ve ilgili bölgede işlem yapılır. Yapılacak olan işlem ortalama 20 ile 30 dakika arasında sürmektedir. Dudağın kırmızı olan bölgesinin altına yerleştirilen bir dolgudur. Dudak köşelerine eriyen dikiş konulması ile işlem sona erdirilir.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2

İşlem sonrasında bazı riskler olabilmektedir. Özellikle dudak bölgesi ve çevresinde şişlik, ödem gibi durumların ortaya çıkma ihtimali yüksektir. Genellikle 3-4 gün içerisinde bu şişlikler azalmaktadır. Maksimum 10 gün gibi bir süre sonunda doğal bir hale dönmüş olacaktır. İşlem sonrası ilk 3-4 saat muhakkak buz tedavisi uygulanmalıdır. Gerek geçici, gerekse de kalıcı dudak dolgusu yaptırmak için bilinen ve güvenilir estetik merkezlerini tercih etmelisiniz. Dudak dolgusu fiyatları ikinci kriteriniz olmalıdır. Bu tür işlemler son derece hassastır. Kaliteden ödün vermeden güvenilir merkezleri tercih etmeniz sizin adınıza daha sağlıklı bir yöntem olacaktır. Aksi halde istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalma ihtimaliniz yüksek olacaktır. Söz konusu olasılıklarla daha kötü bir dudak ve yüze sahip olma durumları ortaya çıkabileceği unutulmamalıdır.

Dudak Dolgusu Fiyatları 3

11 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...