Dalgalı Saç Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 2 Temmuz 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Erkek saç tipleri genellikle düz ve dalgalıdır. Bazı erkeklerin saçları ise kıvırcıktır. Ancak çok nadir olarak görülen kıvırcık saç tipi, erkekler tarafından pek sevilmez. En çok rağbet gören saç tipi dalgalı saç modelleridir. Erkeklerin çoğu kuaföre gittiğinde havalı bir saç modeli isterler. En çok şekil vermede zorluk yaşanan saç tipi denildiğinde dalgalı saç modelleri erkek akıllara gelir.

Özellikle de dalgalı kısa saç modelleri oluşturmak oldukça zordur. Özellikle de perma denildiğinde dalgalı kısa saç modelleri akıllara gelir. Bu saç tipine şekil vermek oldukça zordur. Öncelikle şekil vermeden önce saça deniz spreyi suyu sıkılarak, saçın yumuşaması sağlanır. Sonra saç kurutma makinesi ile saça şekil verilerek en son saçı sabitlemek için saç spreyi kullanılmalıdır.

Kıvırcık saçlar kadar zor olmasa da, dalgalı saç kesim modelleri oluşturmak oldukça zordur. En çok kullanılan dalgalı saç kesim modeli yandan ayrılmış dalgalı görünüm diyebiliriz. Dalgalı saçları yandan ayırıp geriye doğru tarandığında oldukça iyi bir hava verir. Ancak bunu yapabilmemiz için şekillendirici ürünler kullanmak zorundayız. Aksi takdirde bunu başarmak oldukça zor olacaktır. Bir diğer çok tercih edilen kesimlerden birisi ise dalgalı under cut saç kesimidir. Günümüzde oldukça popüler hale gelmiştir. Bu saç modeli, dalgalı saçlara sahip olan erkeklerde daha hacimli göründüğü bir gerçek.

Dalgalı Saç Modelleri 1 Dalgalı Saç Modelleri 2

Bazı erkekler ise saçları ile pek ilgilenmekten hoşlanmaz. Özellikle de saçları dalgalıysa. Böyle erkekler için dağınık stil en çok kullanılan erkek dalgalı saç modelleri arasında yer alır. Saçlarda bir ayrık kullanılmaksızın, dalgalı bir şekilde yapılan bu saç tipi erkekler tarafından çok sık olmasa da kullanılan saç modelleri arasında yerini almıştır. Dalgalı saç tipine sahip olan erkekler için, bu saç tipleri kullanılarak, havalı bir görünüme kavuşmak oldukça kolay.

Dalgalı Saç Modelleri 3 Dalgalı Saç Modelleri 4

2 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...