Dalgalı Fön Modelleri

Yayınlanma Tarihi: 15 Temmuz 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Fön kelimesi birçok kişinin aklına dümdüz fön modellerini getirmektedir. Fakat fön birçok çeşide ayrılmaktadır. Kırık fön, düz fön ve dalgalı fön gibi birçok çeşidin bulunduğu fön modelleri saçların daha muntazam ve dolgun görünmesine yardımcı olacaktır. Dalgalı fön en popüler fön çeşitleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Dalgalı fönün özelliği saçlara doğal bir dalga vermesidir. Dümdüz fön yaptırmak istemeyen birçok kadın bu tarz saç modellerine yönelmektedir. Dalgalı fön bile kendi içerisinde çeşitli dallara ayrılmaktadır. Nasıl bir fön yapılacağı kuaförün insiyatifine ve müşterinin nasıl bir model istediğine kalmıştır.

Dalgalı Fön Nedir?

Dalgalı fön saç modelleri her saç boyunda ve tipinde hoş duran bir modeldir. Gündelik kullanıma uygun olduğu gibi özel günlerde de kullanılabilmektedir. Uçları dalgalı fön modelleri en popüler olan çeşididir. Yalnızca saç uçlarına uygulanan bu fön çeşidi kısa saçlarda da oldukça hoş durmaktadır. Dalgalı fönde amaç saçların doğal ve büyük dalgalara sahip olmasıdır. Dalgalı fön modellerinin yapay maşalı saç modellerinden farklı olmasının sebebi budur. Bu sebeple kadınların birçoğu maşa yaptırmak yerine naturel görünümlü dalgalı fön saç modellerini tercih etmektedirler.

Dalgalı Fön Modelleri 1 Dalgalı Fön Modelleri 2

Dalgalı fön modelleri dalganın yönüne ve yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Dalgaların yönü saçın nasıl duracağını belirleyecektir. Bunlardan ilki iri dalgalara sahip dalgalı fön çeşididir. Bu fön diğerlerine oranla en doğal görünen modeldir. Kısa saça dalgalı fön modelleri arasında yer alan iri dalgaları kısa saçların daha hacimli görünmesini sağlayacaktır. Kısa saç dalgalı fön modelleri arasında yer alan bir başka model ise kıvırcık dalgalara sahip fön çeşididir. Bu saç da dalgalar sık ve kıvırcığa yakındır. Kısa saçlı kişilerin şikayetçi olduğu hacimsizliği ortadan kaldıracak önemli modellerden bir tanesidir.

Dalgalı Fön Modelleri 3 Dalgalı Fön Modelleri 4 Dalgalı Fön Modelleri 5

15 Temmuz 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...