Çekik Göz Makyajı

Yayınlanma Tarihi: 10 Nisan 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Çekik göz makyajı, pek çok kadının tercih ettiği göz makyajı türlerinden biridir. Kedi makyajı olarak bilinen bir göz makyajı modelidir. Özellikle son zamanlarda çekik göz makyajı moda olduğunu ifade edebiliriz. Dünyaca ünlü yıldızlarında tercih ettiği bir modeldir. Çekik göz makyajı yapmanın temel püf noktası koyu renkli makyaj malzemeleri kullanmanız olacaktır. Çekik göz makyajının nasıl yapılması gerektiğini, hangi malzemelerin kullanılacağını ve hangi sıraya göre bu işlemlerin uygulanacağını yazımızın devamında sizlerle paylaşıyor olacağız.

Adım adım çekik göz makyajının nasıl yapılması gerektiğini anlatalım. İlk olarak fondeten uygulaması yapmanız gerekmektedir. Bu noktada temel göz makyajı teknikleri konusunu biliyor olmanız büyük önem arz etmektedir. Pudra ve benzeri diğer makyaj malzemelerini fondeten sonrasında uygulamanız gerekmektedir.  Çekik göz makyajı için siyah göz kalemine ihtiyacınız olacaktır. Siyah göz kalemini alarak göz kapağınızın üst kısmına sürmeye başlayabilirsiniz. Sürme işlemini iç taraftan dış tarafa doğru olacak şekilde uygulamanız gerekmektedir. Çizgi şeklinde uygulama doğru olanıdır.

Bu aşamadan sonra göz farı uygulamasına geçebilirsiniz. Göz farını seçerkende koyu renkli olmasına özen göstermelisiniz. Koyu renkli göz farınızı fırça yardımı ile uygulamalısınız. Daha önce göz kalemi ile çizdiğiniz çizgi üzerine göz farını sürmeniz gerekmektedir. Bu işlem ile çekik göz makyajının önemli bir aşamasını geçmiş olacaksınız. Fırça ile far sürme işleminde en önemli detay kenarlara taşmamasıdır. Bu nedenle çok titiz ve hassas bir şekilde fırçayı kullanmalı ve kenarlara taşırmamalısınız. Farların ve makyajın kenarlara taşması gözü çirkin gösterecektir. Bu nedenle çekik gözlü olmak istiyorsanız, bu konuya çok fazla önem vermeniz gerekmektedir.

Çekik Göz Makyajı 1

Devam eden uygulama aşamalarında likit kalemine geçebilirsiniz. Likit kalemini kirpiklerin üst kısımlarına gelecek şekilde sürebilirsiniz. Çizgilerin uzunluğunu kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Çizgilerin olabildiğince ince olması makyajın daha goş görünmesini sağlayacaktır. Tüm bu bilgiler ve yazımızın devamında verecek olduğumuz detaylar çekik göz makyajı tüyoları arasında yer almaktadır. Kenarları düzeltmek için far kullanmanızı öneriyoruz. Bunun yanında kalem ve farı karıştırarak göz kenarlarınıza uygulamanız mümkündür. Uygulama işlemini dışa çekerek yapmanız gerekmektedir.

Çekik Göz Makyajı 2

Bir sonraki aşamada ise göz altlarınız gelecektir. Göz altlarınıza açık veya beyaz renkli parlatıcı sürebilirsiniz. Çok abartmadan ve hafif bir şekilde uygulamanız çok daha doğrudur. Kaşlarınızın daha belirgin ve keskin olmasını istiyorsanız, kalem kullanmanıza herhangi bir engel bulunmamaktadır. Son aşamada ise kaşlarınıza rimal sürmek isteyebilirsiniz. Kaşlarınıza rimel sürerek makyajınızı çok daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Dikkat çekici ve göz alıcı bir makyajı tamamlamış olacaksınız.

Çekik Göz Makyajı 3

Tüm bu bilgiler ve pratik tüyolar ışığında sizde çekik göz makyajı uygulamasını deneyebilirsiniz. Bu uygulama ile gözleri çekik göstermek için makyaj yapmış olacaksınız. Son derece kolay ve basit bir makyaj uygulamasıdır. Her kadının evinde kolaylıkla deneyebileceği ve uygulayabileceği makyajdır. Normal göz yapınızı basit birkaç tüyo ile çekik hale getirebilirsiniz. Hafif çekik göz hem erkekler, hem de kadınlar için daha çekici bir görünüm yaratmaktadır. Bu nedenle çekik göze eyeliner sürebilir ve daha dikkat çekici olabilirsiniz. Çekik göz makyajı için kesik uçlu eyeliner fırçası tercih edilebilir. Kesik uçlu eyeliner fırçası ile daha doğal bir eyeliner uygulaması yapmış olursunuz. Her kadının göz makyajına önem vermesi gerekmektedir. Kadınlarda en dikkat çeken kısım gözlerdir. Gözlerin gözlerle temas ettiği düşünülürse, makyaja gözlerden başlamanın çok daha doğru olacağını anlayabiliriz. Bu nedenle iyi bir göz makyahı ile daha güzel ve çekici hale gelebilirsiniz.

Çekik Göz Makyajı 4

10 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...