Çatlak Kremi

Yayınlanma Tarihi: 14 Ekim 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Günümüzde vücutta oluşan çatlaklardan şikayetçi olan kişi sayısı oldukça fazladır. Vücudun göbek, göğüs, kalça, baldır, omuz ve bel gibi bölgelerinde görülen çatlaklar sağlık açısından bir sorun oluşturmasa da çirkin bir görünüme neden olur. Aşırı kilo alımı ve kuru bir cilt yapısı çatlakların başlıca nedenleri arasında bulunmaktadır. Kuru ve gerilen bir ciltte çizgi şeklinde görünüm oluşur. Bu çizgilere çatlak adı verilmekte olup bunlar beyaz, kırmızı ve mora yakın bir renkte olabilirler. Normalde vücudunda böyle bir sorun olmayan bayanlar da bile hamilelik döneminde vücutta çatlak oluşabilir. Günümüzde bu çatlakları önlemeye ve tedavi etmeye yarayan farklı yöntemler mevcuttur. Bunlardan en çok tercih edileni ise çatlak kremidir. Bu kremler çatlakları önlemeye yardımcı olan ürünler olmasının yanı sıra kuru bir cilde sahip olanlar tarafından cildi nemlendirmek için de kullanılmaktadır.

Çatlak kremi, vücutta çatlak oluşumunu önlemeye yardımcı ve mevcut çatlakları tedavi etme özelliğine sahip bir üründür. Bunlardan bazıları serum ya da jel halinde olsa da çoğu krem olarak üretilmektedir. Bu tür ürünleri kullananların sayısı oldukça fazladır. Vücudunda çatlak problemi olmayanlar da ciltlerini nemlendirmek ve çatlak oluşumunu önlemek için bu tür ürünler kullanmaktadır. Ülkemizde ve tüm dünyada yaygın olarak kullanılan çatlak kremlerinin birçok farklı markası vardır. Babe çatlak kremi de bu ürünlerden birisi olup bayanların sıkça tercih ettiği bir üründür. Kullananların çoğu memnun olduğu için ürüne olan talep sürekli artmaktadır. Kremin etkisini görmek için düzenli kullanım gerekmektedir. Her gün sabah akşam cilde masaj yaparak sürülen krem sayesinde çatlak oluşumu önlenebilir ve var olan çatlakların da belirginliği azaltılabilir.

Lierac çatlak kremi de vücutta çatlak oluşumunu önlemeye yardımcı olan ve var olan çatlakların tedavisinde kullanılan bir üründür. Ürünün serum ve jel olarak farklı çeşitleri bulunmaktadır. Uzun yıllardır piyasada olan bu ürün etkisini kanıtladığı için sadece ülkemizde değil tüm dünya çapında kullanımı yaygındır. Hamile bayanlar, kuru bir cilt yapısı olanlar, genetik olarak ailesinde vücut çatlağı bulunanlar ve ihtiyaç duyan herkes bu ürünü kullanabilir. Eğer vücutta oluşan çatlakların tedavisi için bu krem kullanılacaksa en az 3 ay, günde 2 defa olmak üzere devamlı uygulamak gerekmektedir.

Çatlak Kremi 1

Mustela çatlak kremi özellikle hamile bayanların sıkça tercih ettiği bir üründür. Anne adayları hamilelik döneminde vücutta çatlak oluşumunu önlemek amacı ile ciltlerini yumuşatıcı etkisi olan ürünler kullanırlar. Mustela da kilo alımı ve neminin azalması nedeni ile gerginleşen cildi yumuşatır ve düzenli kullanım sonucu vücut çatlaklarını büyük oranda önler. Anne adayları vücutlarında çatlak oluşmasını önlemek için mustela kullanmak istiyorlarsa kilo almaya başladıkları 4. aydan itibaren ürünü uygulamaya başlayabilirler. Kremi cildinize uyguladıktan sonra iyice etki etmesi için birkaç dakika masaj yapmalısınız. Bu masaj kan dolaşımını da hızlandırdığı için oldukça faydalıdır. Bazı kişilerin cildi çatlak oluşumuna çok müsaittir. Böyle durumlarda hangi ürün kullanılırsa kullanılsın tam olarak çatlak oluşumunu önlemek mümkün değildir. Böyle bir cilt yapısı olanlar da çatlak kremi kullanarak ciltlerinde daha az çatlak oluşmasını sağlayabilirler.

Çatlak Kremi 2

Bio oil çatlak kremi içeriğindeki bitkisel karışımlar nedeni ile cilt üzerinde harikalar yaratan bir üründür. Kullanımı kolay olduğu için herkes rahatlıkla uygulayabilir. Hamileler ve vücutta çatlak oluşumunu önlemek isteyenler bio oil çatlak kremini güvenle kullanabilirler. Kremi kullananların çoğu üründen memnun kaldığı için sıklıkla tavsiye edilmektedir. Bu kremi kullananların teni yumuşacık olduğundan başka nemlendirici cilt bakımı uygulamalarına gerek kalmamaktadır. Üründen fayda görmek için günde 2 defa ve 3 ay boyunca düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Düzenli kullanmayan kişiler hangi çatlak kremini uygularlarsa uygulasınlar faydalı bir sonuç elde edemezler.

14 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...