Çam Terebentin Esansı

Yayınlanma Tarihi: 8 Ekim 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Çam ağaçlarından buğu distilasyon ile elde edilen çam terebentinin muhteviyatında bulunan yağ esansı oldukça değerlidir. Hızlı saç uzatma için çoğu vakit çam terebentin yağı ya da esansı kullanılırken saçlara ve genel sağlığa birçok faydası vardır. Çam terebentin esansının evde rahatça uygulayacağınız bir organik yöntem olmasının yanında herhangi bir kimyasal ürüne gerek kalmadan saçlarınıza organik canlılık kazandırma imkânına sahip olabilirsiniz. Çam terebentin esansının en önemli tesiri de şampuanla birlikte kullanılabilmesi ve şampuanların içindeki saça zarar veren kimyasal maddelerin zararlarını absorbe etmesidir.

Çam terebentin esansı faydaları, kişilerin düşündüğünden çok daha fazladır. Günümüzde kadınların güzellik alanında büyük bir sıklıkla kullandığı bu esans, birbirinden farklı konuda da düşünülünden çok daha fazla olumlu etkiye sahip olmaktadır. Bu derece yoğun faydalara sahip olması sebebi ile çok sayıda kişi tarafından, çam terebentin nasıl kullanılır? Sorusu da sıklıkla yöneltilmeye devam etmektedir. Kullandığınız herhangi bir saç şampuanınıza 15-20 damla kadar çam terebentin esansını ilave ederek bir karışım hazırlamanız mümkündür. Ek olarak her yıkamada saçınıza bu şampuanı uygulamanızda da herhangi bir yan tesiri yoktur aksine çok yararlıdır. Saçlarınızı hızlı şekilde uzatırken arzu ettiğiniz parlaklığı da kazandıracaktır. Saçınızda 2 saat kadar beklettikten daha sonra ılık su ile saçlarınızı durulayabilirsiniz. Bu hazırladığınız karışımı haftada bir kere uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın güçlendiğini, parlaklık kazanılmış olduğunu ve hızla uzadığını görmüş olacaksınız.

Çam terebentin esansı şampuana ne kadar katılır? Sorusu da, yine saç bakımında bu ürünü kullanmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla yöneltilmektedir. Şampuanın boyutuna göre olacak şekilde, şampuanın 3te biri olacak şekilde çam terebentin eklenmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Ek olarak saç terebentinin saç dökülmelerini önlemesinin yanında dökülen eski saç köklerinin yerine yeni saç çıkmasını sağlamaktadır. Saçlarınıza maske yapmanın kimyasal yollarından uzak durarak organik bakım yapmayı tercih etmelisiniz. Esansın doğallığı ve hoş kokusuyla bütünleşen aromasını saçlarınıza kazandırarak en uygun fiyata en organik bakımı yapmış olmuş olmuş olursunuz. Direkt olarak çam terebentinin kullanılmaması icap ettiğini unutmadan saçlarınıza uygulamalısınız. Badem yağı, zeytinyağı, biberiye yağı şeklinde uçucu yağlarla karışmasını sağlayarak bir karışım hazırlayabilir arkasından saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Ya da şampuanınıza eklemek suretiyle kullanabilirsiniz.

Çam Terebentin Esansı 1

Çam terebentin esansı kullananlar, düzenli kullanım sonrasında saçlarının çok daha parlak olduğunu belirtirken aynı zamanda zaman içerisinde daha sağlıklı bir şekilde uzadığını da belirtmeye devam etmektedir. Hemen her üründe olduğu gibi, kişilerin çam terebentin esansı alırken de muhakkak ki güvenilir olan yerlere yönelmesi gerekmektedir. Bu konuda aktar ve eczaneler son derece güvenilir seçenekler olmakta ve kişiler için uygun olmaktadır. Yapay ya da ucuz ürünlerde sağlığınıza ciddi şekilde zarar verebilir hatta saçlarınıza geri dönüşü olmayan yan etkisinde bırakır bırakarak problemler yaşayabilirsiniz. O nedenle muhakkak dikkatli olmalı ve tavsiyelerimize uymalısınız.

Çam Terebentin Esansı 2

Aslına bakıldığında aradaki fark da bundan meydana gelmektedir. Birçok fert çam terebentin yağının kullanımını gerçekleştirmektedir. Sadece, aslen saç dökülmesi probleminin giderilmesi için kullanılması gereken çam terebentin esansıdır. Ki aslına bakıldığında çam terebentin esansının da yağ niteliğinde bulunduğunu ve kullanım şeklinin aynı bulunmuş bulunduğunu unutmamanız gerekir. Güvendiğiniz bir aktara gidip, saç dökülmesi için çam terebentin istediğinizde, aslına bakarsan size vereceği çam terebentin esansı olacaktır. Çam terebentin yağının yan etkilerinden bahsederken, bir tek tüylenmeden söz etmek gerekir. Çam terebentin yağının saça zararları içinde ise, saçın sertleşmesinden ve dolaşmasından söz edilebilir.

7 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...