Buğulu Göz Makyajı

Yayınlanma Tarihi: 10 Nisan 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Buğulu göz makyajı için belli bir standartan söz etmek doğru olmayacaktır. Her kadının basit yöntemlerle kolaylıkla yapabileceği buğulu göz makyajı ile güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Buğulu göz makyajı için ilk seçiminiz göz farlarınızı seçmek olmalıdır. Bunun içinde marka ürünlerden seçim yapabilirsiniz. Bu kapsamda ister çarpıcı ve dumanlı bir göz makyajı, isterseniz de daha yumuşak tonlarda bir göz makyajı hayel ederek uygulayabilirsiniz. Ne istediğinize bağlı olarak göz farını seçmenizi öneriyoruz.

Buğulu göz makyajı yapmak için ilk aşamada üst kirpik kısmına kaba bir şekilde göz kalemi sürmelisiniz. Bu aşama ile buğulu makyaj işlemini başlatmış olursunuz. Sürdüğünüz kalemi fırça yardımı ile dengeli bir şekilde yüzeye dağıtmalısınız. Kirpiklerin üst çizgisinden itibaren kaşın alt kısmına doğru dağıtma işlemini yapabilirsiniz. Yarım daire şeklinde bunu gerçekleştriebilirsiniz. Bir sonraki aşamada koyu renk göz farına geçebilirsiniz. Koyu renk göz farını göz kalemi hattından başlayarak göz kapağına doğru sürmeniz gerekmektedir.

Bu işlemin temel amacı renk geçişini sağlamaktır. Koyu olan göz kalemi ile göz farını harmanlamış olacaksınız. Bu sayede buğulu gözler ortaya çıkmaya başlayacaktır. Devam eden aşamada farın yukarı yönlü bir açıda olmasına özen göstermelisiniz. Bunu yapabilmek için alt kirpik çizginizi referans olarak kabul edebilirsiniz. Alt kirpik çizginizden itibaren kaşa doğru bir çizgi gözünüzde canlandırabilir ve bunu uygulayabilirsiniz. Bundan sonra alt kirpik çizginize kalem uygulaması yapmanız gerekmektedir. Aynı şekilde fırça yardımı ile dağıtmalısınız. Bu uygulamayı rimel ile tamamlamalısınız.

Buğulu Göz Makyajı 1

Alt göz çizginizin iç kısımlarına kalem sürerek daah belirgin bir görünüm elde etmeniz mümkündür. Bu işlem sonunda buğulu göz makyajınız tamamlanmış olacaktır. Tercih ettiğiniz far ve kaleme göre hem koyu buğulu, hem de hafif buğulu göz makyajı ortaya çıkabilecektir. Göz makyajı kadınlar için çok önemli bir konudur. Bu nedenle doğru ürünleri ve renkleri seçmeniz hayati önem taşımaktadır. Yapacağınız seçimler ve buğulu makyaj uygulamasına göre çok güzel olabilir ya da çok çirkin bir görünüme de sahip olabilirsiniz. Bu nedenle yukarıda vermiş olduğumuz püf noktaları dikkate alarak seçim ve uygulama yapabilirsiniz. Bu konuda daha önce deneyim sahibi olmaya bayanların profesyonel bir kuaför veya güzellik uzmanından destek alması daha doğru olacaktır. Gözlerinizin var olan güzelliğini ortaya çıkarmak için birkaç basit yöntem deneyerek makyajınızı oluşturabilirsiniz. Ürün seçimleri bu noktada çok önemlidir. Kalitesiz makyaj malzemeleri tercih etmemelisiniz. Bu ürünler hem cildiniz için riskli olacak, hem de sizi çirkin gösterecektir.

Buğulu Göz Makyajı 2

Kahverengi Göze Buğulu Göz Makyajı

Kahverengi göze buğulu göz makyajı yapmak için açık renk tonlarını tercih etmeniz gerekmektedir. Kahverenginin koyu bir renk olmasından dolayı açık renkleri seçmeniz büyük önem arz etmektedir. Bu noktada buğulu göz makyajı yapımı için vermiş olduğumuz bilgileri dikkate alabilirsiniz. Kahverengi gözler için açık tona sahip göz kalemi ve göz farı satın almalısınız. Bu renkler ile yapacağınız doğru uygulamalar sayesinde gözleriniz çok daha alımlı olacaktır.

Kahverengi Göze Buğulu Göz Makyajı

Açık tonlar yerine, koyu renk tonlarını tercih etmeniz durumunda koyu olan gözleriniz kaybolacak ve sıradan bir görünüme sahip olmuş olacaksınız. Makyaj işlemi, hem bilgi, hem de deneyim gerektirmektir. Önemli olan doğru makyaj malzemelerini seçerek iyi bir makyaj uygulaması yapmaktır. Bunun için eğitim bile almanız gerekebilir. Kişisel olarak makyaj uygulaması yapanlar, günlük makyaj ihtiyacı olanlar bu eğitimi almaları gerekebilir. Aksi halde, kendinizi güvende hissedeceğiniz bir makyaj uygulaması yapamamış olur ve kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz.

Kahverengi Göze Buğulu Göz Makyajı 1 Kahverengi Göze Buğulu Göz Makyajı 2

10 Nisan 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...