Bioder Tüy Azaltıcı

Yayınlanma Tarihi: 7 Ekim 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


İstenmeyen tüylerden kurtulmak için hanımlar yüzyıllardır birbirinden farklı yöntemler deniyorlar. Bu yöntemler içinde en çok tercih edilenlerden biri sir ağda ile yapılan epilasyon işlemi. Organik reçineden üretilen sir ağda güzellik uzmanları tarafınca doğru yöntemlerle uygulanmış olduğunda çok etkili olabiliyor. Hem tüylerin çıkma süresi uzuyor, bununla birlikte tertipli olarak uygulanmış olduğunda tüylerde azalma ve incelme oluyor. Fakat bu işlemin acı veren bir işlem olması hanımlar için caydırıcı olabiliyor. Son yıllarda çok popüler olan bir öteki işlemse lazer epilasyondur.

Lazer ışınları ile kıl kökleri hedefleniyor ve atış yapılıyor. İşlemden bir süre sonra tüyler dökülmeye başlıyor. Bir kaç seans lazer işlemi yapıldığındaysa tüylerde kayda kıymet azalma ve incelme gözlemlenebiliyor. Fakat tüm bu avantajlarına rağmen lazer epilasyonun da bir ekip eksileri var. Öncelikle bu uygulamanın öteki işlemlere bakılırsa pahalı bir uygulama bulunmuş olduğunu söylemek mümkün. Ek olarak işlem esnasında bireyin canı acıyabiliyor. Bununla beraber her ne kadar bu işlemde uygulanan lazerin insan sağlığına negatif bir tesiri olmadığı belirtilse de meydana getirilen işlem gene de akılda sual işaretleri bırakıyor.

Sir ağda ve lazer epilasyonun acısından kaçınan hanımlar için acısız bir alternatif var: Jiletle tüyleri kazıma. Bioder tüy azaltıcı serum ile işlem acıtmıyor, çok kısa sürüyor. Fakat jiletle tıraş edilen tüyler çok kısa bir süre içinde, sayıları artarak ve kalınlaşarak yine uzuyorlar. Bundan dolayı bu yöntemin de caydırıcı özellikleri olduğunu söylemek mümkün. Bu durumda geriye iki yöntem kalıyor. Tüy dökücü kremler ve tüy dökücü spreyler.

Bioder tüy azaltıcı krem yahut tüy dökücü sprey ilgili bölgeye sürülüyor. Bir süre ümit ediliyor ve kutunun içinden çıkan jilet benzeri aparat ile tüyler kazınıyor. Bu işlem aslen jilet şeklinde sert bir kazıma değil. Bir nevi tüyleri deriden atma, uzaklaştırma işlemi denilebilir. Aslına bakarsanız tüy dökücü krem ya da sprey deriye sürüldükten çok kısa bir süre daha sonra tüyler kendiliğinden dökülmeye başlıyor. Bundan dolayı aparatın kazıma şeklinde bir işlevi bulunmadığını söylemek çok da yanlış olmaz. Fakat tüm bu avantajlarına nazaran tüy dökücü krem kullananlar bazı negatif yan etkilerden dolayı yakınıyorlar.

Bioder Tüy Azaltıcı 1

Cilt yüzeyinde alerjik reaksiyonlar oluşabiliyor. Tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlamaz. Sadece gözle görülen tüyler dökülür. Kıl köklerini zayıflatma özelliği yoktur. Bazı vakalarda kıl köklerinin kuvvetlenmesine ve bir dahaki sefere daha sert çıkmasına niçin olabilir. Ciltte kızarıklıklara yol açabilir. Kaşıntı problemi oluşabilir. Cildi tahriş edebilir. Tüylerin hepsini dökmeyebilir. Yoğun tüy bulunan bölgelerde yeteri kadar etkili olmayabilir. Cildi yakabilir, acı verebilir. Hamile hanımların kullanmaları tavsiye edilmez. Tüyler kremin içeriği ile beslenip çoğalabilirler. Deride batıklara sebep olabilirler. Ciltte kabarmalar oluşabilir.

Bioder Tüy Azaltıcı 2

Bunlar tek tek denenerek hangi markanın hangi ürününün size faydalı olabileceğini bulabilirsiniz. Yukarıda sıraladığımız negatif özellikler daha çok mevzuda yeteri kadar uzmanlaşmamış ve ürünü yeni yeni lanse etmeye çalışan ve olması gerekenden çok daha ucuza satan üreticilerin ürünlerine ilişkin özellikler. Bu mevzuda uzmanlaşmış, senelerdir bu mevzunun içinde olan ve devamlı araştırma geliştirme çalışmaları yaparak ürünlerindeki sorunları çözmeye çalışan çok sayıda köklü marka var. Bu biçim şeylerin ürünlerinin denenmesi yarar elde edecektir. İşlem yapılırken kullanma talimatlarına harfiyen uyulması olası yan etkilerin oluşmasını engelleyecektir. Bu gibi ürünlerin doğru bir şekilde ve düzenli olarak kullanılması ile birlikte her geçen gün çok daha etkili olması da kaçınılmazdır.

7 Ekim 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...