Basen Eritme Yolları

Yayınlanma Tarihi: 24 Eylül 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Basen bölgesindeki yağlanmadan şikayetçi olan kişi sayısı oldukça fazladır. Sağlıksız beslenme ve hareketsiz bir yaşam sürmenin sonucunda günümüzde birçok kişi göbek, basen ve kalça bölgesindeki fazlalıklardan şikayetçidir. Hayat şartları ya da yoğun iş temposu nedeni ile spor salonuna gidemeyenler evde basen eritme yolları konusunda bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Bu konuda ilk söylememiz gereken bölgesel yağlanmanın normal kilo vermekten biraz daha zor olduğudur. Bazen ideal kiloda olanlarda bile basen bölgesinde yağlanma görülmektedir. Yani basen ve kalça bölgesindeki yağları eritmek biraz zaman alabilir. Bu süreçte sabırlı olmalı, uyguladığınız beslenme ve egzersiz programlarına düzenli olarak devam etmelisiniz.

Kalça ve basen eritme yolları bölgesel yağlanma sorunu yaşayanların en çok merak ettiği konulardan birisidir. Kalça ve basen eritmek için öncelikle kalori alımını kısıtlamaya çalışmalısınız. Vücut fazla kalori almadığı zaman bu bölgelerde depolanan yağları yakmaya başlayacaktır. Bu nedenle ilk olarak sağlıklı ve düşük kalori içeren bir beslenme programı uygulamaya başlamanız gerekiyor. Bunun yanında düzenli bir şekilde egzersiz de yapmalısınız. Spor salonuna gidemeseniz bile bisiklet ya da yüzme gibi kalça ve basen eritmeye yardımcı sporlarla uğraşabilirsiniz. Evde egzersiz yapmak istiyorsanız o zaman bölgesel incelmeye yönelik ve vücudunuzu zorlamayacak hareketler yapmalısınız. Hangi bölgedeki yağları eritmek istiyorsanız o bölgeleri daha çok çalıştırmanız gerekiyor. Bilinçli bir şekilde egzersiz yapmak daha çabuk forma girmek açısından son derece önemlidir.

Hızlı basen eritme yolları konusunda evde uygulayabileceğiniz bazı hareketler mevcuttur. Vücudunuzda herhangi bir sorun yoksa bunları düzenli olarak yapabilirsiniz. Squat, mekik, bacakları mideye doğru çekme, yerde yatıp bacakları açıp kapama, sırt üstü pozisyonda kalçayı biraz yukarı kaldırarak ayakları yukarı doğru çekme ve çeşitli esneme hareketleri basen, kalça ve göbek bölgesindeki yağları eritmek için evde uygulanabilecek en kolay ve etkili egzersizlerdir. Her gün yarım saat kadar bu tarz hareketler yaparak daha sağlıklı ve formda olabilirsiniz. Bu konuda yeterli bilginiz olmasa bile bölgesel yağları eritmek için uygulanabilecek sporlarla ilgili hazırlanan birçok video bulabilirsiniz. Evde bunları dikkatlice izleyerek siz de rahatlıkla yapabilirsiniz.

Basen Eritme Yolları 1

En kolay ve etkili egzersizlerden birisi olan yürüyüş bu konuda da imdadınıza yetişebilir. Her gün açık havada yapacağını yarım saatlik bir yürüyüş sadece baseni eritmekle kalmaz, bölgenin sıkılaşmasına da yardımcı olur. Bunlardan hiç birini yapamasanız bile asansör yerine merdiven kullanabilir, yakın mesafelere yürüyerek gitmeyi tercih edebilirsiniz. İş yerinde ve evde daha hareketli olduğunuzda metabolizma hızı da artacağı için en azından bu bölgelerin daha fazla yağlanmasına engel olabilirsiniz. Her gün en az 2 litre su tüketmek de metabolizmayı hızlandırmak açısından önemlidir.

Basen Eritme Yolları 2

Diyet uygulamasanız bile tükettiğiniz şeker, un, tuz ve yağ oranını en aza indirebilirsiniz. Vücuda kalori yüklemesi yapacak gıdalar yerine az kalori içeren, enerji veren meyve ve sebzelerin tüketimine ağırlık vermelisiniz. Günde 5 öğün yemek yemeli ve sabah kahvaltısını kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Sabahları yiyeceğiniz 1 tane haşlanmış yumurta uzun süre tok kalmayı sağlayacağı için arada gereksiz gıdaları atıştırma ihtiyacı duymayabilirsiniz. Basen, kalça ve göbek bölgesinin incelmesini sağlayan bazı kürler de bulunmaktadır. Bunları evde kendiniz rahatlıkla hazırlayabilirsiniz yalnız bunları aşırıya kaçmadan ve bilinçli bir şekilde tüketmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Basen Eritme Yolları 3

En hızlı basen eritme yolları konusundaki bilgileri bu yazımızda sizlerle paylaştık. Kilo fazlalığının olduğu bölgelere yönelik egzersiz yaparak, kalori alımını kısıtlayarak ve basen eriten kürlerden gerektiği kadar tüketerek siz de hayal ettiğiniz gibi bir vücuda kavuşabilirsiniz. Tüm çabalarınıza rağmen basen bölgesindeki yağlardan kurtulamıyorsanız o zaman bir beslenme uzmanına danışmalı ve gerekiyorsa bir spor salonuna kayıt yaptırarak konunun uzmanlarından destek almalısınız.

Basen Eritme Yolları 4

23 Eylül 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...