Bakır Kızıl Saç Rengi

Yayınlanma Tarihi: 17 Haziran 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Saçların boyanması ve saç rengi ile ten renginin uyum içinde olması görüntü olarak kişinin daha güzel ve şık görünmesini sağlayabilir. Bakır kızıl saç renkleri son yıllarda oldukça popüler saç rengi haline gelmiştir. Her saç rengi herkeste aynı şekilde durmayabilir. Özellikle kızıl bakır saç rengi tonlarını tercih edecek olan kişiler biraz daha bu tercihlerinde dikkat etmeleri gerekir.

Turuncu ve kırmızı rengin en çok tercih edilen karışımlarından biri olan bakır kızıl rengi saç çeşitli renk tonlarına sahiptir. Bu saç tonuna sahip olan kişiler saçlarını asla sıcak su ile yıkamaması gerekmektedir. Çünkü saçtaki boya çok sıcak suda yıkadığında akma yapar. Renginde soluklaşma olur. Saçlarda mat bir görüntünün olmasına sebep olduğu yıpranmış görünümü de yaratabilir.

Bakır kızıl saç rengi nasıl elde edilir bu konuda kuaförde yatırmak yerine evde kendi boya karışımını yapmak isteyenlerin bu bilgileri bilmesinde fayda var. Bakır kızıl bir ton yakalamak için bakır kızıl boya içerisine tarçın bakırı ilave edilerek daha canlı ve daha kalıcı bir saç rengi elde edilebilir. Ne çok koyu ne de çok açık olan bu renk karışımı aslında istenilen saç rengi elde etmeye yarayacaktır.

 Bakır Kızıl Saç Rengi 1  Bakır Kızıl Saç Rengi 2

Bakır Kızıl Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Her saç tonunun yakıştığı ve bir o kadar kişinin cildini meydana çıkaran renkler bulunmaktadır. Özellikle saç Ve cilt rengi uyum içerisinde olan kişilerde daha şık bir görüntü olmaktadır. Bakır kızıl rengi çoğunlukla açık tenli insanlarda daha canlı durmaktadır. Açık tenin beyazlığının yanı sıra zıt bir renk olarak kişinin yüz hatlarını meydana çıkarır. Daha alıcı gözler ve saçlar uyumlu içinde görünebilir. Açık tenli ya da hafif açık kumral tenli kişilerde bakır kızıl saç rengi şık görünecektir.

 Bakır Kızıl Saç Rengi 3  Bakır Kızıl Saç Rengi 4  Bakır Kızıl Saç Rengi 5

17 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...