Akne Kremi

Yayınlanma Tarihi: 18 Haziran 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Akne, özellikle ergenlik gibi gelişim çağında ortaya çıkan ve çoğu gençte rahatsızlık etkisi yaratan sivilce tarzı bir cilt rahatsızlığıdır. Genellikle çoklu sayılarla yüzde çıkan akneler tedavi edilmezse çoğalabilen bir yapıya sahiptir. Akne tedavisi aşamasında bir dermatoloğa görünülmesi tavsiye edilmektedir. Bazı akneler dışarıdan sadece krem tedavisi ile geçirilebilirken bazılarında ilaç kullanılması gerekebilmektedir. Aknelerin tedavi edilmesi sırasında kişinin de uygulaması gereken bazı önemli adımlar vardır. Bunlardan ilki yüz ve cilt temizliğidir. Akneli yüzler günde en 2 ya da 3 kere yıkanmalıdır. Bu yıkama işleminde özel temizleyicilerin kullanılması aknelerin hafiflemesine yardımcı olacaktır.

Kullanılacak olan temizleyici ürünler akneli ciltlere uygun olan ürünler olmalıdır. Bu noktada bir uzmandan fikir alınması çok daha doğru olacaktır. Akneli yüzlerde cilt temizliği sırasında yüz çok hırpalanmamalı ve nazik hareketler ile yavaşça temizlenmelidir. İyice temizlenen cilt yumuşak bir havlu ya da havlu peçete ile yavaşça kurulanmalıdır. Bunun gün içerisinde tekrarlanması tedavi açısından önem taşımaktadır. Akne tedavisi sırasında uygulanması gereken ikinci önemli adım beslenme ile ilgili olmaktadır. Beslenme stili cilt üzerinde etkili olan durumlardan biridir.

Özellikle fastfood ya da paketli gıdaların cilt üzerinde olumsuz etkiler yarattığı bilinmektedir. Bu nedenle tedavi sürecinde beslenme düzenine mümkün olduğunca dikkat edilmeli ve bu tarz yağlı ve şekerli gıdalardan uzak durulmalıdır. Güneş gibi dış etkenlerde akne üzerinde olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Bu nedenle özellikle güneşin en tepede olduğu saatlerde dışarıda kalınmamalı ve güneşe çıkarken koruyucu bir güneş kremi kullanılmalıdır. Spf özelliği en yüksek güneş kremlerinin kullanılması cildin daha iyi korunmasını sağlayacağından son derece önemlidir.

Akne Kremi 1

Akneler oldukça rahatsız edici olabilmektedir. Bu nedenle kadın erkek aknesi olan herkes bir akne kremi arayışına girmektedir. Akne kremi sorunu son yılların en popüler sorunlarından biri olduğundan hem aknelerin tedavi edilebilmesi hem de günlük hayatta kapatılabilmesi için çeşitli kremler üretilmektedir. Bunlardan ilki sebi ixir akne kremi olmaktadır. Bu krem özellikle aknelere bağlı olarak oluşan lekelerin giderilmesinde oldukça etkilidir. Sebi ixir akne kremi kullananlar genellikle kremden memnun kaldıklarını söylemektedirler. Kremden memnun kalınmasının en önemli nedeni hem lekeleri gidermesi hem de nemlendirici olarak kullanılabilmesidir. Böylece ekstra bir nemlendirici kullanılması gerekmemektedir. Özellikle kış aylarında bu özelliği ciltteki gerilimi azaltmaktadır.

Akne Kremi 2

Bu da akneler açısından oldukça önemli bir durumdur. Sebi ixir akne kremi temiz içeriği ile de ön plandadır. Bu nedenle herhangi bir alerjen sorun yaratmamaktadır. Sebi ixir akne kremi internetten satın alınabilmektedir. Fiyatları 55 tl’den başlamaktadır. Satış yapılan siteye göre değişiklik gösterebilen fiyatlar genellikle bu civardadır. Sebi ixir akne kreminden sonra en çok merak edilen ve kullanılan krem ise sinoz akne kremi olmaktadır. Sinoz akne kremi de sebi ixir gibi güçlü bir leke gidericidir. Aknelere bağlı lekelerde tercih edilen ilk ürünlerden biri olmaktadır. Birçok ünlünün tavsiye ettiği bu krem sadece akne lekelerinde değil her türlü lekede kullanılabilen bir kremdir. Düzenli kullanımda lekelerde büyük oranda azalma yaşandığı görülmektedir. Fiyatı 125 tl olan bu ürün kendi sitesinden satın alınabilmektedir.

Akne Kremi 3

Imex Akne Kremi

Imex akne kremi akneler ve sivilcelerin giderilmesi konusunda en başarılı kremlerin başında gelmektedir. Bunun sebebi içeriğinde bulunan antibiyotiktir. Bu sayede aknelerde büyük oranda azalma görülmektedir. Imex akne kremi sadece aknenin olduğu kısma sürülmelidir. Bu aknedeki şişliği ve kızarıklığı azaltacaktır. Bu kremin kullanımı sırasında güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır.

Akne Kremi 4

Akşam saatlerinde kullanılması tavsiye edilmektedir. Düzenli kullanımda birçok kişide olumlu sonuçlar alındığı görülmüştür. Imex akne kreminin kullanımı öncesi tüm cildin temizlenmiş ve yıkanmış olması kremin başarısını arttıracaktır. Her gün 2 defa kullanılmalı ve ihmal edilmemelidir. Düzenli kullanım tedavinin başarılı olması noktasında en önemli etkenlerden biridir.

18 Haziran 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...