10 Adımda Doğal Makyaj

Yayınlanma Tarihi: 11 Mart 2017 Ekleyen: Ece GÜRELİ


Son yıllarda abartılı makyajlar yerine doğal makyajlar tercih edilmektedir. Cildin kusurlu kısımlarını saklayan ancak yüzde kalıp gibi durmayan ve doğal renklerde makyaj malzemeleri kullanılarak makyaj tamamlanmaktadır. Bayanlar güzelliklerini doğallıkla ortaya çıkarmakta ve eski makyaj tekniklerinden kaçınmaktadırlar.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal makyaj yapımına başlamadan önce cilt temizliği yapılmalı ve nemlendirici krem sürülmelidir. Bu uygulama makyaj ürünlerinden cildi korumaktadır. Uzmanların doğal makyaj önerileri dikkate alınmalı cilt tipine, yüz şekline, saç rengine uygun doğal makyaj ürünleri seçilmelidir.

Doğal makyaj nasıl yapılır? Makyaja öncelikle fondöten ile başlayabilirsiniz. Ancak esmer iseniz fondötenden önce pudra kullanabilirsiniz. Fondöten cilt kusurlarını örtmek için kullanılmaktadır. Eğer cildinizde sorun yoksa ve sağlıklı görünüyorsa bunu fondöten ile kapamanın bir anlamı yoktur. Eğer kullanacaksanız uzmanların doğal makyaj önerileri için tavsiye ettikleri koruyucu ve nemlendirici içeren fondötenleri kullanabilirsiniz. Fondöten seçiminde cilt renginizden farklı bir ton seçmemelisiniz.

Eğer sivilce ya da gözenek gibi sorunlarınız varsa kapatıcı da kullanabilirsiniz. Krem kapatıcılar kolay emildiği için tercih edilmelidirler.

Doğal makyajda gözlere uygulama önemlidir. Çok renkli göz farları yerine nude tonları tercih edilmelidir. Göz kapağına nude tonlarda bir göz farını iyice dağıtarak sürdüğünüzde buğulu ve derin bakışlar elde edilebilir. Eye liner çok ince çekilmelidir.

Hafif makyaj yapmak doğal bir görünüm kazandırır. Bu yüzden makyaj malzemelerini mümkün olduğunca hafif kullanmak gerekir. Solgun ve renksiz bir cildiniz varsa şeftali tonları ve uçuk pembe tercih edebilirsiniz. Eğer cilt renginiz sarıya dönükse krem formlu bej renkleri kullanmak daha uygundur.

Doğal makyaj modellerinde ruj rengi seçimi pembe dudak renginde olmalıdır. Eğer dudaklarınızda çatlaklar varsa diş fırçası ile dudaklarınızı fırçalayarak daha güzel görünmelerini sağlayabilirsiniz. Nemlendirici uyguladıktan sonra hafif pembe tonlu bir ruj sürebilirsiniz.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? 1

Doğal makyaj önerilerinde allık kullanımının çok hafif olmasına dikkat edilmesi gerektiği vurgulanmaktadır. Yanaklarda doğal bir görünüm sağlaması için şeftali tonlarında hafif pembelik veren allıklar tercih edilmelidir. Ya da elmacık kemiklerinin üstüne hafif likit allıklar uygulanabilir.

Doğal bir görünüm sağlayan doğal makyaj modellerinde rimelin önemi büyüktür. Kirpiklere hacim veren rimeller tercih edilmeli ve 2 dakika ara ile iki kat sürülmelidir. Sadece bunu yaparak bile hoş ve doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kirpik fırçasını tüm kirpiklere değecek şekilde fırçalayınız.

Kaşlara uygulanan boyalar doğal makyaj için uygun değildir. Kaşlarınızı tarayarak doğal halinde bırakmak çok daha hoş görünmektedir.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? 2

Doğal Makyaj Modelleri Nelerdir?

Doğal makyaj modelleri, kişinin ten rengine ve saç rengine uygun tonda renklerin kullanılması ve koyu, dikkat çekici renklerden kaçınılmasını gerektirir. Pembe ve nude tonlar, açık toprak rengi kullanılarak hafif makyaj teknikleri kullanarak doğal makyaj yapılabilmektedir.

Doğal makyaj, yüzde makyaj yokmuş gibi duran ama yüzdeki kusurları kapatan makyajdır. Gözlerin buğulu gösterilmesi, yanakların kendiliğinden pembe gibi görünmesi, dudakların normal dudak renginde boyanması ve nemlendirici ile parlatılması doğal bir görünüm vermektedir. Eye liner ya çok ince kullanılmalı ya da hiç kullanılmamalıdır.

Doğal Makyaj Modelleri Nelerdir?

Son yıllarda sadece renksiz parlatıcılar kullanılarak makyaj yapmak moda haline geldi. Çok da hoş duruyor. Hem daha genç bir görünüm sağlıyor hem de yüz güzelliğini daha bir ön plana çıkarıyor. Örneğin nude tonlarda bir far ile gözlere derin bir anlam kazandırılırken gözde far olduğu anlaşılmıyor.

Bu makalede size doğal makyaj nasıl yapılır anlatmaya çalıştık. Umarız beğenmişsinizdir.

11 Mart 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...